27 gegužės, 2006

nors dabar ir ne ruduo...


...atsitiktinai užtikęs šį nuostabų rudens vaizdelį bedugnėse flickr kasyklose, peržiūrėjau ir visas kitas nuotraukas, kurių autorius yra toller SCREAM (slapyvardis turbūt reiškia: varpo RIKSMAS). Nenusivyliau - visos puikiai sukomponuotos, įžvalgiai ir rafinuotai pasirinkti motyvai,- jau nekalbant apie aukščiausią techninę kokybę. Puikių nuotraukų internete yra begalės, tačiau kartais kai kurios nesuvokiamu būdu pritraukia, lyg magnetas, ir nebepaleidžia.
...Nors nuotrauka pavadinta "Let the four winds blow around this old cabin door...", visai nesinorėtų, kad iš kadro dingtų tokia lietuvio akiai įprasta ir jauki pašiūrėlė, juolab vaizdelis visai atsitiktinai pailiustruoja kelis vieno poeto posmus. Apie meilę, žinoma:

...........Jie skyrės priešaušry, sode nunokusiam,
...........pašiūrėje... šuneliui amsint...
...........Ieva jam: gal, brangusis, susituoksim?
...........Adomas jai: mieloji, susiskambinsim...

...........***
...........Ir jausmai kartais žiauriai atpinga
...........prieš galingą būties verdiktą...
...........Kad įsimylėjai - dėsninga,

...........kad nelaimingai - atsitiktina.

...Taigi, nors dabar ir ne ruduo, apie pasėkmes verta galvoti jau nuo pavasario. Ir tegu fotonuotraukos autoriaus riksmo varpais šaukiami keturi vėjai dar neišsvaido į visas keturias pasaulio šalis šios jaukios pašiūrėlės, įsikūrusios nuostabiai patraukliame kampelyje. Tegu dar pabūna iki rudens, - gal atsitiktinai istorijos pabaiga bus laiminga?

žymės: