02 sausio, 2007

bato prisiminimai...

...Tai - gana keista, tačiau sumani ir smagi idėja, leidžianti originaliai įamžinti kurią nors įsimintiną jūsų kelionės vietą ar reikšmingą objektą. Vietoje banalios fotografijos kokio nors paminklo ar peizažo fone jūsų apsilankymą gali sėkmingai paliudyti jūsų apavas. Ypač, kai greta nėra kam nuspausti fotoaparato mygtuką, o jūs visai atsitiktinai atsidūrėte šalia Atėnų Akropolio. Juk jūsų batai (basutės, sportbačiai, šlepetės etc), keliaudami sykiu ir nė per žingsnį neatsilikdami nuo savo šeimininko, yra patikimiausi jūsų buvimo ten liudininkai. Belieka tik fotoaparatą nukreipti žemyn ir užfiksuoti nuosavą pėdą. Arba koją kiek pakelti, kad Akropolis už jo matytųsi. Tuomet jūsų bato atvaizdas antikos paminklo fone niekam neleis suabejoti, kad tikrai ten buvote... na, jeigu ir ne jūs, tai jūsų batas - tikrų tikriausiai!
...Kai jau turėsite tokių nuotraukų, galėsite viešai pasipuikuoti ne tik aplankytų vietų, bet ir savo naujų batelių ar basučių vaizdeliais. Tam tikslui jums pasitarnaus unikalus turistaujančių batų ir keliaujančių sportbačių tinklapis http://www.trippingshoes.com/. Ten galite paskelbti nuosavo bato, pabuvojusio įdomioje vietoje, fotografiją, o ir pasidairyti visokiausių įspūdžių iš įvairiatautės avalynės kelionių po margą svietą. Registruotis nereikia nei jums, nei jūsų batams, tik yra ribojamas nuotraukos dydis. Ir komentaro tekstą yra prašoma pateikti angliškai. Aptikau ten ir vieną kitą visai neprastą lietuvišką batą...
...Čia keletas turistaujančio apavo fotografinių įspūdžių:
.
.
.

.

.
...Mano bičiulis Žilvinas pabuvojo Airijoje, Dubline - iš ten atsivežė puikių fotonuotraukų. Ir jis nepamiršo palikti savo bato paliudijimo greta pėdsakų, įamžintų šaligatvyje. Įžymusis bronzinis James Joyce taip pat stoviniuoja apsiavęs. "Ulysses" autorius, pasirėmęs lazdele, susimąstęs žvelgia į viršų, o aplinkui zuja žmonės... Pasak Žilvino, Dublino grindiniuose galima pamatyti daug visokių įdomių pėdsakų.


O čia Žilvinas pripėdavo paslaptingą Amsterdamo grindinį...
.

...Šiaip jau mano draugas Žilvinas yra didis keliauninkas... Žinodamas, kad jo batukas turi šansų atsidurti šioje temoje, jis nepamiršta vėl ir vėl atsiųsti man savo batų kelionės įspūdžių. Šiuokart, pėdindamas po Norvegiją, Žilvino apavas stebėjo įspūdingus krioklio vaizdus pakeliui iš Oslo į Bergeną:


.
...Nors senokai niekur toliau nekeliavau, tačiau ir mano batas gali paliudyti, kad visai neseniai buvau vienoje teisingoje vietoje, kur su bičiuliu mėgstame išlenkti vieną kitą alaus bokalą...
.

...čia mano batukas įpratęs jaukiai atsipūsti... kaip ir jo šeimininkas:)

žymės: